Борусия (Моьнхенгладбах) спечели първия мач от 32 кръг на германската Бундеслига. Двубоят с Волфсбург, завършил при резултат 3:0 премина с много борба, но беше решен още преди почивката.

Още в десетата минута Йонас Хофман откри, след блестящ разсичащ пас на Бреел Емболо. Същият голмайстор почти реши мача в 30-ата минута. Този път асистенцията беше на Матиас Гинтер.

Иначе играта беше равнстойна и статистичеките показатели не предполагат подобен резултат.

Въпреки, че гостите имаха своите положения, Ларс Щиндъл направи резултата класически в 65-ата минута след двойно подаване с Ибрахима Траоре.

След този мач Борусия (Мьонхенгладбах) се изкачи на четвърто място с 59 точки, изпреварвайки Байер (Леверкузен), който утре ще играе с Кьолн. Предимството все пак е на страната на "аспирините", които при победа ще съберат 60 точки. На трета позиция е РБ (Лайпциг) с 62 точки, който утре ще домакинства на Фортуна.

Волфсбург е на шесто място с 46 точки и има нужда от точки в последните два мача с Шалке 04 и Байерн, за да се класира за Лига Европа.

На живо: Вердер - Байерн

Вердер - Байерн 0:1, гол на Левандовски