Отборът на Борусия (Дортмунд) изненада и най-големите си критици в Германия, записвайки поражение на собствен терен, в мач от 31-ия кръг на Бундеслигата.

Кандидат-шампионът на Германия отстъпи при домакинството си на борещия се за спасение Шалке 04.

Рурци бяха победени с 2:4, но в края на двубоя завършиха с 9 футболисти в състава си на терена.

Марко Ройс и Мариус Волф бяха принудени да напуснат терена преждевременно, след като видяха червения цвят на картона.

Ханс-Йоаким Вацке: Шалке не може да спаси цял сезон с едно дерби

Вацке: Шалке не може да спаси цял сезон с едно дерби

"Не искам да изпадат"

Още през първата част за зрителите на стадиона вече бе ясно, че предстои да наблюдават сериозна драма с неочакван край.

Снимка 420544

Източник: Twitter

Гьотце даде предимство в резултата за домакините след 14 минути игра, но само четири по-късно Даниел Калигури възстанови равенството с попадение от бялата точка.

Салиф Сане направи драмата пълна, като обратът стана факт след негово попадение, отбелязано след около половин час от началото на двубоя.

След точно час игра пък Ройс стана първият изгонен от терена, а две минути по-късно Калигури вкара отново за 1:3.

Снимка 382430

Източник: EPA/БГНЕС

Напрежението и нервите взеха превес в сблъсъка, като още преди да са изтекли 70 минути от мача, Волф също бе изгонен от игрището, оставяйки тима си с 9 полеви състезатели.

Пет минути преди края Витсел вкара за 2:3, но това бе всичко за него и тима му в сблъсъка. Нещо повече - още в ответната атака след подновяването на играта Емболо вкара пореден гол във вратата на домакините за крайното 2:4.

Снимка 420543

В намален състав и напълно обезверен, съставът на домакините не успя да постигне нищо значимо в срещата, оставайки с 69 точки на сметката си във временното класиране. Лидерът Байерн е с пункт повече, но и мач в аванс. Шалке пък спечели битката за спасение като е с 30 точки - 9 повече от състава на Щутгарт.