Отборът на Борусия (Дортмунд) продължава да мачка в немската Бундеслига. Тази вечер вестфалци постигнаха четвъртата си победа за сезона, след като съкрушиха с 3:0 Хамбургер насред "Фолкспаркщадион".

Триумфът изкачи "жълто-черните" на първата позиция във временното класиране, като са единственият отбор, който има актив от 13 пункта. Головата разлика на Борусия пък е впечатляващите 13:0.

Снимка 313712

Дортмунд започна днешната среща изключително силно и още до 16-ата минута пропиля две възможности за гол. С пропуски изпъкнаха Пиер-Емерик Обамеянг и Кристиан Пулишич.

Трагедията на "козлите" няма край!

Айнтрахт нанесе поредна загуба на Кьолн

Логичното все пак се случи в 24-ата минута, когато Шинджи Кагава се оказа най-съобразителен след едно меле пред Матения и отблизо направи 0:1.

Борусия трябваше да чака до 63-ата минута, за да стигне до втория си гол в мача. Андрей Ярмоленко сътвори каскада от финтове, след което пусна за намиращия се на далечната греда Обамеянг. Габонецът пък направи най-лесното и реализира на празна врата.

Крайното 0:3 пък бе оформено от изигралия силен мач тази вечер Кристиан Пулишич. В 79-ата минута американският национал получи отлична асистенция от резервата Дауд и с елегантен изстрел матира за трети път "червените шорти".

В следващия кръг Дортмунд приема Борусия М"Гладбах, докато Хамбургер има тежка визита на Байер (Леверкузен).