Отборът на Кьолн продължава със свободното си падане в немската Бундеслига. "Козлите" записаха пета поредна загуба от началото на сезона, губейки на своя "Райн Енерги Щадион" с 0:1 от Айнтрахт (Франкфурт).

Домакините отново демонстрираха бездушна игра, демонстрирайки ясно, че раздялата им с голямата звезда - Антони Модест все още не може да бъде преживяна.

Снимка 313690

Всичко в този двубой бе решено в 21-ата минута, когато стражът на домакините Тимо Хорн спря откъсващ се състезател на гостите и реферът Мартин Петерсен не се поколеба да посочи дузпата. С отговорната задача се нагърби френският нападател Себастиен Халер, който елегантно прониза вратата на съперника.

До почивката гостите продължиха да диктуват събитията на терена, като само добрите намеси Тимо Хорн запазиха резултата непроменен.

Вече всички се съобразяват с Аугсбург, Волфсбург и Вердер поделиха точките

М'Гладбах с очакван домакински успех срещу Щутгарт

През втората част Айнтрахт заигра по-дефанзивно, позволявайки на Кьолн да се бори поне за точката. Най-добрата възможност се откри пред японеца Юя Осако в 79-ата минута, ала изстрелът на азиатеца мина малко над горната греда.

Триумфът тази вечер изкачи Айнтрахт до деветото място във временното класиране. "Орлите" събраха седем точки, а в следващия кръг имат тежката задача да гостуват на РБ Лайпциг.