Борусия (Дортмунд) записа важен успех в срещата си с Борусия (Мьонхенгладбах). Тимът сложи край на серията си от три поредни равенства и постигна домакинска победа с 1:0 над лидера в Бундеслигата.

Гостите прекратиха своята серия от четири поредни победи.

Дербито предложи множество добри атаки и много запомнящи се моменти. И пред двете врати имаше редица ситуации за реализиране на попадение.

Джейдън Санчо наказан, няма да играе довечера

"Той е страхотен играч, няма съмнение, но има още какво да учи"

През първото полувреме гол не падна, а в рамките на втората част домакинският натиск даде резултат.

В 58-ата минута капитанът Марко Ройс получи чудесна асистенция от Азар и на скорост съумя да прати топката покрай вратаря за 1:0.

Резултатът се заази непроемен до края на срещата. Мьонхенгладбах все още е начело с 16 точки, колкото има и Волфсбург. Байерн и Дортмунд са с по 15.