Байерн (Мюнхен) пропусна да спечели гостуването си на Аугсбург в среща от осмия кръг на Бундеслигата.

Мачът на стадион "WWK Арена" бе на път да приключи при резултат 1:2, но в продължението на двубоя домакините стигнаха до точката.

Точни за Аугсбург бяха Марко Рихтер и Алфред Финбогасон, докато за гостуващия гранд се разписаха Роберт Левандовски и Серж Гнабри.

Байерн търсеше задължителна победа след историческото домакинско поражение от Хофенхайм в предишния кръг, което костваше и първото място на шампионите в таблицата.

Снимка 448561

Източник: Twitter

След днешния мач те така и не успяха да си го възвърнат, а на всичко отгоре претендентите за позицията още не са изиграли двубоите си от текущия кръг.

Играчите на Нико Ковач имаха да си връщат на "братовчедите" за равенството 1:1 в Мюнхен през септември миналата година, сложило начало на кризата, която можеше да коства и поста на хърватския специалист. Тогавашното реми беше първото в историята на това съперничество.

Днес резултатът изненадващо беше открит от домакините още в първата минута, когато Рихтер даде ранна преднина на своя тим.

Само 13 минути след това лидерът в атаката на баварците Роберт Левандовски изравни.

Снимка 448563

Едва 5 минути след подновяването на играта след почивката Гнабри вкара поредния си гол за тима за пълния обрат, като попадението беше доста ефектно, а изпълнението майсторско.

Крайното 2:2 оформи Финбогасон, разписал се в първата минута от даденото продължение на мача.

В исторически план най-успешният германски клуб води с 13:2 успеха, при голова разлика 43:13 в своя полза, но точката днес не радва никого в Мюнхен.

Голмайсторът на домакините Роберт Левандовски излезе срещу един от любимите си противници, на който е вкарал 19 гола в 15 срещи в Бундеслигата. Само срещу Волфсбург полякът се е разписвал по-често - 20 пъти.