Отборът на Борусия Дортмунд спечели Суперкупата на Германия по футбол, след като надделя над шампиона и носител на купата на страната Байерн Мюнхен с 2:1. Изходът на двубоя бе решен само за четири минути в средата на първата част, когато домакините дръпнаха с 2:0.

Преди това баварците изпуснаха две добри възможности да поведат в резултата чрез Лука Тони (удар с глава в 7-ата минута) и Мирослав Клозе (27-а минута). В 29-ата минута жълто-черните осъществиха чудесна контраатака и Якуб Блашчиковски откри резултата. Само четири минути по-късно новото попълнение Тамаш Хайнал покачи на 2:0 от свободен удар.

През втората част гостите успяха само да намалят след попадение в 73-ата минута на влезлия като резерва Мехмет Екичи.