Борусия (Дортмунд) се изкачи до второто място във временното класиране на Бундеслигата. Селекцията на Люсиен Фавър спечели гостуването си на петия Борусия (М"Гладбах) с 2:1. По този начин "жълто-черните" се възползваха от грешката по-рано днес на РБ Лайпциг, които направиха 0:0 с Волфсбург и паднаха до третата позиция в таблицата.

Волфбург спря РБ (Лайпциг)

Байер (Леверкузен) разби Айнтрахт

Двубоят на "Борусия Парк" оправда очакванията за зрелище. Резултатът беше открит още в осмата минута, когато Торган Азар наказа бившия си тим. "Жребчетата" сбъркаха при изнасянето на топката, а за такъв миг невнимание само и чакаше Ерлинг Халанд. Младокът бързо продължи за Азар, който досущ като своя брат, играещ за Реал (Мадрид), с един финт навърза трима играчи на съперника и майсторски насочи в далечния ъгъл за 0:1.

Снимка 470623

Източник: EPA/БГНЕС

До полувремето домакините имаха контрол над мача, като пропиляха няколко много добри положения чрез алжирския национал Рами Бенсебайни. В 40-ата минута Роман Бюрки се намеси феноменално при изстрел на Плеа, а пък малко след това брожения на Йонас Хофман за дузпа не бяха уважени от главния съдия.

Отново прекъснаха мач в Германия заради обидни плакати срещу Дитмар Хоп

Двубоят бе от Трета Бундеслига

Равенството все пак стана факт в 50-ата минута. Центриране от корнер намери Аласан Плеа, който отправи нещо средно между удар и подаване, което отблизо беше вкарано в мрежата от дебнещия Ларс Щиндъл.

В 65-ата минута Торган Азар можеше да реализира своя втори гол в дербито, но този път изгуби персоналната си битка с Ян Зомер.

Трите точки бяха обагрени в "жълто-черно" след случилото се в 71-ата минута. Тогава Джейдън Санчо пусна перфектен извеждащ пас за включилия се от фланга Ашраф Хакими, който запази хладнокръвие и съумя да прокара топката между краката на пробвалия се да го спре съперников страж.

Снимка 470624

До края двата тима пропиляха по една възможност за попадение. Първото от тях беше за Бреел Емболо, който можеше да възстанови паритета, но мерникът му не бе достатъчно точен. Ерлинг Халанд пък остана капо в мача, след като в 86-ата минута направи сериозен пропуск.