Кьолн продължава със силното си представяне в последните седмици и завоюва победа като гост срещу последния в германската Бундеслига Падерборн с 2:1. С този успех тимът се изкачи на десета позиция.

Айнтрахт продължава битката за националното отличие на Германия

Голямото разочарование е за Гарет Бейл

Хорхе Мере и Йонас Хектор вкараха попаденията за победителите. Денис Сърбени върна един гол през втората част, но въпреки това Падерборн допусна четвърта поредна загуба и не успя да се измъкне от дъното на таблицата.

Кьолн игра много добре през първото полувреме, когато имаше по-чистите положения и на два пъти матира защитата и вратаря на домакините. В 28-ата минута Флориан Кайнц центрира от корнер, Марк Ут отклони топката към далечната греда, а там Мере протегна крак и я прати в мрежата.

Малко по-късно самият Ут пропусна да удвои преднината на гостите, а в 36-ата минута след негов пас отляво капитанът Хектор стреля перфектно под гредата за 0:2. Футболистите на Падерборн не отправиха нито един точен удар преди почивката и не се виждаше как могат да стигнат дори до точка.

Домакините дълго време не съумяваха да затруднят отбраната на Кьолн, но в 73-ата минута върнаха интригата след гол на Сърбени с глава. За привлечения от Норич халф това беше четвърти гол за сезона.