Борусия (Дортмунд) постигна четвърти пореден успех в Бундеслигата. Вестфалци продължиха добрата си серия с победа като гост над новаците от Арминия (Билефелд) с 2:0. По този начин селекцията на Люсиен Фавр се изравни по точки с временния лидер Байерн (Мюнхен), но е с по-лоши показатели. Това се случва седмица преди голямото "Дер Класикер" между двата гранда.

Въпросните обаче могат да бъдат задминати от РБ Лайпциг, ако тази вечер "биковете" вземат гостуването си на Борусия (Мьонхенгладбах).

Снимка 503283

Източник: EPA/БГНЕС

През първото полувреме Борусия имаше две чисти голови положения, които обаче бяха пропилени от Джейдън Санчо и Мануел Аканджи.

Резултатът заслужено бе открит след паузата. Джейдън Санчо центрира от корнер, а топката падна точно в зоната, където беше Матс Хумелс. За бранителя пък бе приятно удоволствие да се разпише от близка дистанция.

Определено днес Хумелс изживяваше ренесанс в офанзивен план, тъй като отбеляза своя втори гол в 71-ата минута. Тогава той се разписа с глава след подаване на Марко Ройс.

Байерн (Мюнхен) спечели гостуването си на Кьолн с 2:1 в Бундеслигата

Четвърта поредна победа за Байерн (Мюнхен) в Бундеслигата

Шампионите взеха гостуването си на Кьолн с 2:1

До края вратарят на домакините Стефан Ортега направи поредица от добри спасявания, които не позволиха възможността за повече попадения на "Шюко Арена".

АРМИНИЯ (БИЛЕФЕЛД) - БОРУСИЯ (ДОРТМУНД) 0:2

0:1 Хумелс (53"), 0:2 Хумелс (71")