Борусия (Дортмунд) разгроми Фортуна (Дюселдорф) в двубой от 14-ия кръг на Бундеслигата.

Битката на "Сигнал Идуна Парк" приключи при категоричното 5:0 за домакините.

Джейдън Санчо и Марко Ройс се отличиха с по две попадения за победителите. Освен тях за рурци вкара и Торган Азар.

Снимка 456417

Източник: Twitter

Борусия продължава битката за призово класиране в шампионата, като е с актив от 26 точки.

За пореден път изглежда така, че домакините вероятно отлагат уволнението на треньора Люсиен Фавър. Ръководството беше дало ултиматум на наставника и за момента той бива спазен.

Няколко варианта за поста на Люсиен Фавър в Борусия

Почетино е опция и за Дортмунд

През първото полувреме днес падна само един гол, като негов автор бе лидерът на домакините Марко Ройс.

Снимка 456418

Вторите 45 минути бяха истински кошмар за гостите, като те получиха нови 4 попадения в своята врата.

Торган Азар вкара за 2:0 след 58 минути игра, а Санчо откри головата си сметка за деня 5 минути след това.

Отново Ройс реализира за 3:0 след 70 минути игра, а още 4 по-късно всичко приключи, като Санчо също се разписа за втори път, оформяйки оказалото се и крайно 5:0.

Снимка 456415

Фортуна се намира на 15 място в класирането в Бундеслига с актив от 12 точки с 3 победи, 3 равенства и вече 8 загуби. Тимът продължава да изпитва трудности далеч от дома.