Отборът на Борусия (Дортмунд) победи Волфсбург с респектиращото 6:1 в двубой от 30-ия кръг на немската Бундеслига, игран на стадион "Сигнал Идуна Парк".

Домакините дръпнаха в резултата още през първата част. В 24-ата минута Роте даде тон, а две минути по-късно Витсел удвои. Само две минути трябваха и на Аканджи, за да оформи класиката.

В 35-ата минута Джан реализира за четворния аванс, а три минути по-късно Ерлинг Халанд вкара за 5:0. Малко след подновяването на играта головата машина се разписа още веднъж.

Така Борусия се доближи временно на 6 точки до лидера Байерн (Мюнхен). Баварците гостуват утре на Арминия (Билефелд). "Жълто-черните" са с 63 точки, а мюнхенци са с 69. Волфсбург пък е 13-и с 34 точки.

Бохум и Байер (Леверкузен завършиха 0:0 в Бундеслигата