Борусия (Дортмунд) записа категорична победа над Веен на 1/32 финалите на Купата на Германия. "Жълто-черните" се наложиха с 3:0 като гост.

С хеттрик блесна голямата звезда на гостите Ерлинг Халанд. Норвежецът и компания не срещнаха особени затруднения с домакините, които се подвизават в Трета Бундеслига.

Снимка 542315

Първото попадение падна в 26-ата минута след подаване на Ройс към Халанд, който с ляв крак от около 17 метра матира стража на Веен.

Вердер (Бремен) загуби от Оснабрюк за Купата на Германия

Кошмарът за Вердер (Бремен) продължава и през този сезон - Илия Груев и компания аут от Купата още на старта

Българинът не влезе в игра

В 31-ата минута играч на домакините игра с ръка и съдията отсъди дузпа. Халанд изпълни точно за 0:2. В 51-ата минута отново норвежецът блесна след рикошет и възползвал се на празна врата.

1/16 финалите за Купата на Германия са през октомври.