Борусия (Дортмунд) бързо се върна на победния път, след като през изминалата седмица загуби драматично дербито срещу Байер (Леверкузен) с 3:4. В петъчната вечер вестфалци разбиха на свой терен Айнтрахт (Франкфурт) с 4:0. По този начин селекцията на Люсиен Фавър се изкачи до второто място във временното класиране, на пункт разстояние и мач повече от лидера Байерн (Мюнхен).

"Жълто-черните" имаха далеч по-добрата настройка за провеждане на тази среща и поведоха в 33-ата минута. Голмайсторът беше сравнително изненадващ, тъй като Лукаш Пишчек получи подаване на границата на наказателното поле и с плътен шут по земя матира Кевин Трап.

Снимка 465603

Източник: EPA/БГНЕС

Малко след началото на втората част Джейдън Санчо удвои преднината на домакините. Английският национал се понесе по крилото, елегантно избегна шпагата на вражески бранител и с шут отблизо направи 2:0.

В 54-ата минута дойде времето и на Ерлинг Халанд, който също намери мрежата на "орлите". Норвежецът демонстрира отлично движение без топка и някъде около дузпата превърна в гол пас на Ашраф Хакими.

Люсиен Фавър: Следвам философията на Федерер и Надал, Балотели носеше нещо като рокля при първата ни среща

"Бях в училище с бащата на Вавринка"

Четвърт час преди края на срещата, Рафаел Герейро отбеляза и за крайното 4:0. Португалският национал сам си открадна топката и с много силна бомба допълнително влоши вечерта на безпомощния Кевин Трап.

Снимка 465605

В следващия кръг Дортмунд гостува на намиращия се в криза Вердер. Айнтрахт пък ще търси позитивен резултат срещу Унион (Берлин).

БОРУСИЯ (ДОРТМУНД) - АЙНТРАХТ 4:0

1:0 Пишчек (33"), 2:0 Санчо (50"), 3:0 Халанд (54"), 4:0 Герейро (74")