Борусия (Дортмунд) победи сензацията в Бундеслигата РБ Лайпциг. "Жълто-черните" се наложиха с 1:0 на "Сигнал Идуна Парк" в 19-ия кръг.

След този мач играчите на Томас Тухел изравниха по точки третия Хофенхайм, а Лайпциг остана с 42 на второ място, на 4 зад лидера Байерн Мюнхен. Както е известно, баварците днес направиха 1:1 с Шалке.

Атмосферата в мача беше повече от нажежена. Феновете на Борусия (Дортмунд) не пропуснаха да се заядат с най-мразения клуб в Германия - РБ Лайпциг.

"Който обича футбола, мрази РБ", "Бирата е нашата страст, а РБ е само мода" и "Ние сме това, което парите не могат да купят". Това са само част от транспарантите срещу новаците, за които повечето фенове в Германия твърдят, че са изкуствено създаден клуб, в който се наливат купища пари и в който няма никаква автентичност.

Иначе единственото попадение падна в 35-ата минута, когато Осман Дембеле с лекота премина през двама защитници и качи на главата му и Обамеянг откри резултата.

В последните 10 минути Марко Ройс на два пъти беше извеждан сам срещу вратаря, но първия път би встрани, а после насочи право във вратаря.