Борусия (Дортмунд) отстрани Борусия (Мьонхенгладбах) от турнира за Купата на Германия.

"Жълто-черните" се наложиха с 1:0 като гост на четвъртфиналите. Така Халанд и компания си осигуриха място сред четирите най-добри и ще чакат жребия за надпреварата.

Единстсвеното попадение стана дело на Санчо в 66-ата минута. Тимът завърши срещата с 10 души след като Дауд бе изгонен за втори жълт картон в добавеното време.

Срещата започна равностойно. В края на полувремето, Маркюз Тюрам от състава на домакините вкара, но попадениет не бе зачетено заради засада.

В 53-ата минута, Ерлинг Халан получи топката в наказателното поле, реагира бързо и без никакви проблеми я промуши в мрежата, но след намесата на ВАР, съдията не зачете попадението заради фаул в атака.

Джейдън Санчо с върхово постижение в Бундеслигата

Талантът стана най-младият, който достига 50 асистенции

В 66-ата минута, Джейдън Санчо овладя прецизен пас и след това сътвори рязък удар от ръба на пеналтерията, който влетя в мрежата с помощта на лявата греда за 0:1.

В края на мача, топката се отби към Матс Хумелс в наказателното поле след разбъркване пред вратата, но той стреля встрани.

Роман Абрамович нареди: Искам Халанд в Челси