Борусия (Дортмунд) и Айнтрахт (Франкфурт) направиха зрелищен мач, вкарвайки си седем гола. "Жълто-черните" победиха у дома с 5:2.

Попаденията за домакините станаха дело на Ройс, Азар, Халанд, Рейна и отново Халанд. Супер звездата на дормундци освен, че вкара два гола, се отчете с асистенция за другите три.

Неговият съотборник Паслак пък си вкара автогол, а Хауге направи загубата на Айтрахт по-почетна. Първото попадение падна в 23-ата минута, когато Ерлинг Халанд пусна към Марко Ройс в наказателното поле, който стреля в долния десен ъгъл.

В 27-ата минута гостите изравниха чрез автогол на Паслак. Само 5 минути по-късно Халанд намери Торган Азар, който стреля мигновено в средата на вратата.

В 34-ата минута, Ерлинг Халанд направи страхотен пробив и преодоля Кевин Трап с удар в долния десен ъгъл за 3:1.

Хасан Салихамиджич: В Байерн щяхме да сме аматьори, ако не се интересуваме от Халанд

Вероятно целият свят иска да го привлече, споделя директорът

В 41-ата минута попадение на Ройс бе отменено след като топката бе излязла от игра и след това вкарана от домакините.

В 58-та минута Ерлинг Халанд записа хеттрик от асистенции. Този път той достави топката на Джовани Рейна, който от около 3-4 метра нямаше как да сгреши и направи резултата 4:1.

В 72-та минута норвежецът пак вкара след като изпревари бранител на гостите и технично прати топката в мрежата зад Трап

В 87-та минута Айнтрахт успя да върне едно попадение. Това се случи след корнер, при който Хауге бе оставен непокрит и с десния крак изненада Кобел за 5:2.