Кошмарни грешки в защита лишиха Борусия (Дортмунд) от заслужена победа в дербито с РБ (Лайпциг). Двата тима изиграха зрелищен мач на "Сигнал Идуна Парк", който завърши 3:3.

В 23-ата минута Юлиан Вайгл откри резултата, а в 34-ата минута Юлиан Брандт удвои. В началото на второто полувреме с два гола Тимо Вернер изравни. "Жълто-черните" отново поведоха в 56-ата минута чрез Джейдън Санчо. Крайният резултат оформи Патрик Шик в 78-ата минута.

Така "биковете" запазиха лидерската си позиция в Бундеслигата. След 16 кръга тимът има 34 точки. Дортмунд е с четири пункта по-малко.

Борусия (Дортмунд) - РБ (Лайпциг) 3:3

Борусия (Д) - РБ (Лайпциг) 3:3, гол на Шик

Сблъсъкът започва в 21:30 часа

Още във 2-ата минута Хумелс стреля по посока на вратата на гостите. Ударът на бранителя обаче не намери целта. В 15-ата минута отново Матс бе близо до гол, но Гулаши изби параболичният му удар с глава.

В 21-вата унгарският страж за малко да бъде изненадан от шут в близкия му ъгъл от страна на Ашраф Хакими, но все пак успя да реагира и да избие.

Снимка 457993

Източник: Twitter

Две минути по-късно "жълто-черните" поведоха. Груба грешка допусна Гулаши, която доведе до гол. Първоначално вратарят спаси удар на Санчо. Топката обаче стигна до непокрития Юлиан Вайгл, който с удар от около 15 метра прати топката в обсега на вратаря, който не се намеси добре и резултатът бе открит.

"Биковете" нанесоха първия си удар едва в 31-ата минута, когато Поулсен стреля над вратата.

В 34-ата минута Борусия вкара втори гол. Санчо намери Брандт в наказателното поле, халфът със забележителен финт се освободи от Упамекано и с мощен удар вкара за 2:0.

В края на полувремето Бюрки на два пъти се намеси отлично след удари с глава на Тимо Вернер.

Снимка 457994

Втората част започна вихрено. Роман Бюрки сбърка в 47-ата минута, когато излезе извън наказателното поле, но не успя да изчисти топката с глава. Кълбото се озова в краката на Тимо Вернер, който намери опразнената врата за 2:1.

Три минути след това гол на Халстенберг правилно отменен заради засада.

Две минути след това Бюрки се реваншира със спасяване след удар на Клостерман. Секунди след това обаче резултатът все пак беше изравнен. Брандт сбърка, връщайки топката към вратаря. Халфът обаче не видя, че Вернер е пред него. Нападателят пое кълбото, финтира Бюрки и вкара за 2:2.

"Жълто-черните" веднага отговориха с гол. В 56-ата минута Марко Ройс проби отдясно и намери Санчо в наказателното поле, който от няколко метра стреля неспасяемо за 3:2.

Снимка 457990

В 64-ата минута малко не достигна на Хакими да вкара четвърти гол за своя отбор. Четири минути след това Халстенберг направи шпагат срещу Хакими, който изведе Ройс отдясно. Капитанът на "жълто-черните" стреля силно от малък ъгъл, но прати топката в аут.

В 78-ата минута "биковете" отново изравниха. Бюрки опита да изпревари Мукиеле след центриране в наказателното поле. Швейцарецът обаче прати топката право на волето на Патрик Шик, който изравни за 3:3.

Снимка 457997

В първата минута на продължението резервата Нико Шулц проби отляво и бе близо до гол, но Куня с решителен шпагат изби топката в корнер. Малко след това Брандт получи топката и нанесе удар, който бе блокиран от Мукиеле.