Борусия (Дортмунд) постигна четвърта поредна победа в германската Бундеслига. Селекцията на Един Терзич продължава яростната битка за титлата с Байерн (Мюнхен), Унион (Берлин) и РБ Лайпциг. Този следобед "вестфалци" взеха трудния си тест срещу приятната изненада Фрайбург, постигайки важен успех с 5:1.

Двубоят стартира с ранно числено предимство за Борусия. Килиан Сидия от гостите си изкара два жълти картона в рамките на 120 секунди и още в 17-ата минута остави своите с човек по-малко.

Снимка 605206

Източник: EPA/БГНЕС

Няколко атаки по-късно това даде отражение и върху резултата. Изненадващ шут от далечна дистанция на Никлас Зюле с мъка бе избит в гредата, а след това ситуацията се доразви с корнер. При него Нико Шлотерберг демонстрира упоритост и въпреки малкия ъгъл съумя да отправи удар, който мина между краката на Флекен за 1:0. Макар и бивш футболист на Фрайбург, германският национал не се поколеба да изрази своята радост с домакинските привърженици.

Аугсбург с много важна победа срещу Байер (Леверкузен) в Бундеслигата

Байер (Леверкузен) допусна загуба с 1:0

И той, и те обаче останаха неприятно изненадани в края на полувремето. Тогава Шлотербек и Зюле се провалиха в опитите си да изчистя подадена топка към Ритцу Доан, а Хьолер се възползва от отдалата се възможност и матира Кобел с първия точен изстрел на гостите.

Нещата си дойдоха на мястото веднага след паузата, когато до 51-ата минута, Дортмунд вече водеше с 3:1. Първо Карим Адейеми, регистрирал днес рекорда за най-скоростен спринт от началото на сезона, увенча добрата си игра с попадение, а след се разписа и Себастиен Алер. Голът на националът на Кот д"Ивоар имаше емоционална стойност, най-вече заради успешната битка, която стрелецът проведе срещу коварно онкологично заболяване.

В 70-ата минута Юлиан Бранд продължи головото шоу с красиво изпълнение за 4:1. Въпросният получи подаване от Герейро и не се посвени да отправи силен удар от над 25 метра, който порази десния ъгъл на доста разочаровалия с намесите си в този сблъсък Флекен.

Месут Йозил окачва бутонките

34-годишният полузащитник е прекратил в петък договора си с Истанбул Башакшехир

До края на "Сигнал Идуна Парк" имаше време за още интересни събития. Първо изнервеният треньор на Фрайбург - Кристиан Щрайх беше изгонен заради непристойни действия край тъчлинията. Веднага след това Джовани Рейна показа защо е смятан за една от най-ефективните резерви в Бундеслигата, след като се разписа за крайното 5:1.

Снимка 605207

В следващия кръг Борусия (Дортмунд) гостува на Вердер, докато Фрайбург ще опита да се завърне на победния път с домакинството си на Щутгарт.