Срещата между Борусия (Дортмунд) и Кьолн от четвъртия кръг на Бундеслигата няма да се преиграва. Двубоят на "Сигнал Идуна Парк" завърши с успех на домакините с 5:0.

"Козлите" се отказаха от желанието си мачът да се играе отново заради група съдийска грешка.

Става въпрос за ситуация в добавеното време на първото полувреме, когато при резултат 1:0 в полза на домакините, топката бе центрирана от корнер и Сократис вкара. Съдията Патрик Итрих маркира нарушение срещу вратаря Тимо Хорн и не зачете гола, но след разглеждане на ситуацията от видеоарбитъра чрез системата за видеоповторения (VAR), решението бе променено.

От Кьолн обаче твърдят, че съдията е надул свирката преди преминаването на топката зад голлинията. Според правилника, когато играта е спряна от съдията със сигнал, гол няма.

Борусия (Д) разби с 5:0 Кьолн

Борусия (Д) с голов рецитал срещу Кьолн (ВИДЕО)

"Жълто-черните" вкараха 5 попадения на "козлите"