Борусия (Дортмунд) разби с 5:0 Кьолн на "Сигнал Идуна Парк" в последен мач от 4-ия кръг на Бундеслигата. Головете за "жълто-черните" реализираха  Максимилиан Филип (2, 69), Сократис (45) и Пиер-Емерик Обамеянг (59-дузпа, 60).

Тимът на Петер Бос се върна на върха във временното класиране с впечатляващата голова разлика 10:0.

Срещата започна вихрено за домакините и Филип с глава оползотвори перфектно центриране на Андрий Ярмоленко. В края на първото полувреме Сократис реализира втори гол. Гъркът се възползва от неумела намеса на Хорн при центриране от корнер и чукна топката в мрежата.

Снимка 313056

В 59-ата минута Обамеянг вкара от дузпа, отсъдена за игра с ръка. Минута по-късно габонецът заби втория си гол в мача и четвърти за своя отбор след пас на Лукаш Пишчек.

В 69-ата минута Махмуд Дахуд изведе Филип в наказателното поле и крилото копна топката над Хорн за крайното 5:0.

Тотнъм победи Борусия (Дортмунд)

Принц Хари и съдийско рамо поведоха Тотнъм към впечатляваща победа над Борусия в Шампионска лига! (ВИДЕО)

Нападателят с два гола за успеха над германците с 3:1