Отборът на Борусия Дортмунд се наложи над новака Енерги Котбус с 3:1 като гост в мач от седмия кръг в Бундеслигата и се изкачи от 10-о на 7-о място във временното класиране с 11 точки,само на две от лидерите Вердер, Байерн и Шалке.

Маркус Бженска се отличи с две попадения (2 и 57 минути)  за"жълто-черните", а третото бе дело на швейцарския национал Александър Фрай.

Головете за домакините отбеляза Фрагел да Силвав 3-та минута и Влад Мунтяну минута преди края от дузпа.

В другата неделна среща Нюрнберг и Арминия Билефелд не излъчиха победител - 1:1. Йорг Боме откри за гостите след точно изпълнение на дузпа в 25-та минута, а Ян Полак изравни за домакините 14 минути по-късно.

Така след двете победи на старта на първенството Нюрнберг регистрира пет поредни равенства, но все пак остава в челната шестица - шесто място на 2 точки от водачите.