Борусия Дортмунд и Бохум завършиха наравно 1:1 в петъчния мач от 8-ия кръг на Бундеслигата.

Гостите започнаха двубоя по-добре и в 31-ата минута Теофанис Гакис преодоля вратаря на Дортмунд и откри резултата.

Това подейства като отрезвителен шамар за домакините, които бързо се съвзеха и изравниха 5 минути по-късно чрез Смоларек. Полякът овладя добре извеждащото подаване на Фрай и прехвърли вратаря, за да отбележи третото си попадение този сезон.

Второто полувреме протече общо взето по същия сценарий. Бохум доминираше началните минути, но накрая трябваше да покаже характер и добра игра в защита, за да спре домакинския натиск.

Равенството остави Борусия на пето място с 12 точки, докато Бохум запазва последната си позиция с 5 точки от 8 мача.