Бившият футболист на българския Литекс Миливое Новакович отбеляза първия гол за победата на Кьолн с 2:0 като гост срещу Карлсруе в първа среща от четвъртия кръг на германското футболно първенство. Словенският нападател откри резултата в 72-та минута, когато Петит изведе Жеромел по крилото, а центрирането намери Новакович сам на 5 метра от голлинията на Карлсруе. Той не срещна проблеми и откри резултата с глава.

В друга контраатака 12 минути по-късно Новакович асистира на Мариан Раду, който със силен и точен удар не остави шансове на Маркус Милер за крайното 2:0 в полза на гостите от Кьолн. Мачът като цяло не беше много динамичен, като и двата отбора внимаваха предимно да не получат гол. В средата на първото полувреме турският защитник Йозат внезапно се свлече на земята и предизвика паника по трибуните и на терена. Той беше откаран в болница, а по-късно дикторът на стадиона съобщи, че Йозат е отново в съзнание. Това предизвика аплодисментите на цялата публика.

Това беше четвъртата спечелена точка за Кьолн, която им отрежда четвърто място във временното класиране преди останалите двубои. Карлсруе остана 10-ти с 3 точки.