Битката за оставане в Бундеслигата ще продължи до самия край. Кръг преди края, всички отбори, замесени в борбата за оцеляване загубиха мачовете си и така развръзката бе отложена за след седмица.

Засега с най-големи шансове за изпадане е Хофенхайм. „Сините" паднаха с разгромното 1:4 у дома от Хамбургер. И са на 17-ото място, на 2 точки от спасението.

Хамбургци започнаха добре и поведоха с два гола още до почивката, чрез Сон и Аого, а след час игра Ирачек покачи на 0:3. Фоланд намали и даде плаха надежда на Хофе, но Рудневс оформи крайното 1:4 в края.

Фортуна Дюселдорф пропусна отличен шанс да се спаси, падайки у дома с 1:2 от Нюрнберг. Балич изведе напред Фортуна през първата част, но „франките" успяха да стигнат до пълен обрат след почивката.

Шалке също ще трябва да потрепери, за да си гарантира мястото в Шампионската лига. „Кралско сините" паднаха с 1:2 у дома от играещия за здраве Щутгарт, благодарение двете попадения на Ведад Ибишевич.

Фрайбург пък би вече изпадналия Гройтер Фюрт с 2:1 и така се доближи само на точка зад Шалке в класирането и до последно ще се надява на билет за най-комерсиалния клубен турнир.