Битката за последното място, даващо право на участие в Шампионската лига и квотите за Лига Европа в Бундеслигата обещава да бъде жестоко. Борусия (Мьонхенгладбах) и Хофенхайм завършиха наравно 2:2 в мач от 32-ия кръг на първенството.

Павел Кадерабек изведе зинсхаймци напред в резултата в 32-ата минута. В 72-ата минута Матиас Гинтер изравни. Седем минути по-късно Недим Амири изведе отново напред в резултата гостите, а крайното 2:2 оформи Йосип Дръмич в 84-ата минута.

В друг мач от кръга Волфсбург победи Нюрнберг с 2:0 у дома. Феликс Клаус (38) и Марсел Тисеранд (78) донесоха успеха на "вълците".

Снимка 421502

Източник: Twitter

Така Айнтрахт (Франкфурт) остава на четвърто място с 54 точки и мач по-малко. Гладбах е пети с две точки по-малко. Толкова има и Волфсбург. Хофенхайм и Байер (Леверкузен) са с по 51 точки.

В неделя един срещу друг се изправят "орлите" и "аспирините".

Байерн (Мюнхен) победи Хановер с 3:1 в мач от Бундеслигата