Чавдар Янков и Димитър Бербатов отбелязаха по едно попадение в "българското" дерби от последния кръг на Бундеслигата Хановер - Байер Леверкузен, завършило 2:2.

Домакините откриха резултата след гол на Мертезакер в 14-ата минута, който засече центриране от корнер.

Гостите веднага отговориха с изравнителен гол на Ролфес.

В 39-ата минута Димитър Бербатов отбеляза 21-ия си гол за сезона и може би последен за "аспирините" след пас на Бернд Шнайдер.

През втората част темпото на игра поспадна.

В 53-ата минута другият българин Чавдар Янков получи пас от Алтин Лала и с прецизен удар в далечния ъгъл на Бут сложи успешен завършек на своя първи сезон в Германия.

След мача от ръководството на Байер потвърдиха трансфера на Димитър Бербатов в Тотнъм.

"Договорът още не е подписан, но всичко е ясно. През следващата седмица ще бъдат уточнени и последните детайли", заяви спортният директор Руди Фьолер.

Бербатов преминава на "Уайт Харт Лейн" срещу 15.7 милиона евро и се очаква да подпише договор с лондончани за три години във вторник, след като премине медицинските изследвания.

Отборът на Мариян Христов - Волфсбург, запази мястото си в Първа бундеслига, след като завърши наравно 2:2 с директния си конкурент Кайзерслаутерн.

Бившият футболист на Славия и Левски игра 77 минути за "вълците".

Вердер победи Хамбургер с 2:1 като гост и си осигури второто място, което дава право на директно участие в групите на Шампионската лига.

Домакините се нуждаеха от равенство, за да заслужат сребърните медали, но голмайсторът в Бундеслигата Мирослав Клозе с 25-ото си попадение за сезона донесе успеха на тима от Бремен с удар отблизо след пас на бразилеца Нандо.

Чешкият таран Ян Колер вкара две попадение при завръщането си на терена след осеммесечно отсъствие заради травма, а Борусия (Дортмунд) измъкна равенство 3:3 на шампиона Байерн като гост.

Преминаващият в английския първенец Челси през лятото Михаел Балак, който изигра последния си мач с екипа на "баварците", направи 3:1 в 50-ата минута, но до края гостите успяха да се доберат до точката, която обаче не бе достатъчна, за да бъде изместен тима на Херта от шестото място, което дава право на участие в турнира Интертото.

Изпадналият Кьолн се раздели с първа Бундеслига с победа с 4:2 над Арминия Билефелд. Два гола за домакините отбеляза националът Лукас Подолски.

Айнтрахт, който си осигури участие в турнира за купата на УЕФА като финалист за националната купа, загуби последния си мач от сезона като домакин на Борусия (Мьонхенгладбах) с 0:2 и остана на 14-о място в крайното класиране.