Байерн (Мюнхен) продължава със страхотното си представяне в първенството на Германия. В мач от 21-ия кръг, момчетата на Луис Ван Гаал разпиляха като гост шампиона Волфсбург с 3:1 и записаха 8-а поредна победа в Бундеслигата.

Нов страхотен мач за баварците изигра Ариен Робен, който откри резултата в мача. Другите две попадения бяха дело на Ван Буйтен и Барзали (автогол). Почетният гол за "вълците" пък вкара Графите в заключителните секунди на срещата. Благодарение на успеха Байерн се изравни по точки с лидера Байер (Леверкузен).

Гостите от Мюнхен започнаха ударно срещата и откриха резултата още във втората минута. Точен за баварците бе Ариен Робен, който завърши класическа атака на своя отбор, преминала през Швайнщайгер и Мюлер. Попадението смути играчите на Волфсбург, които в следващите няколко минути наложиха териториален натиск, но така и не затрудниха вратата на Бут.

В средата на полувремето Байерн нанесе втория си удар. След центриране от корнер и неразбирателство в отбраната на "вълците", топката стигна до Ван Буйтен, който с удар от 6 метра матира за втори път Ленц - 0:2.

На почивката старши треньорът на Байерн Луис Ван Гаал пусна в игра звездата на отбора Франк Рибери. Френският национал замени Ивица Олич. Именно скандалният Рибери бе в основата на третото попадения за гостите.

В 57-ата минута той отправи точен удар, а хвърлилият се в краката му Барзали не успя да предотврати попадението. Крайното 1:3 оформи Графите в последната 90-ата минута на мача.

ВОЛФСБУРГ - БАЙЕРН (МЮНХЕН) 1:3

0:1 Робен (2')
0:2 Ван Буйтен (26')
0:3 Барзали (57-автогол)
1:3 Графите (90')

ВОЛФСБУРГ: Ленц, Ритер, Мадлунг, Барзали, Шефер, Жосуе, Хасебе (61' Пекарик), Гентнер, Мисимович (71' Каленберг), Графите, Джеко

БАЙЕРН: Бут, Лам, Ван Буйтен, Демикелис, Бадщубер, Ван Бомел, Швайнщайгер, Робен (81' Клозе), Мюлер, Гомес, Олич (46' Рибери)