Надеждата на треньора на Хамбургер Торстен Финк за мача с Байерн (М) стана реалност, макар и на половина. Отборът му не загуби, завършвайки у дома 1:1 с именития си съперник в последен за днес мач от 20-ия кръг на Бундеслигата.

Преди двубоя специалистът заяви, че баварците не се намират в най-добрата си форма и ще направи всичко по силите си, за да може отборът му да победи. За съжаление и на феновете обаче това не се случи, въпреки че "северняците" поведоха.

Джакопо Сала взриви трибуните в 23-ата минута, когато след пас на Гереро разпечата вратата на Мануел Нойер. Байерн правеше всичко по силите си, за да се върне в срещата, но до почивката това не се случи.

Все пак в 71-ата Ивица Олич наказа бившия си клуб, след като шест минути по-рано се появи на терена на мястото на Тони Кроос. Резултатът се запази, а напрежението в щаба на Байерн със сигурност се е покачило. Отборът взе едва четири точки от три мача.

А с това равенство баварците изместиха Шалке от второто място, което все пак делят с по 41 точки. Лидер след 20-ия кръг, от който остават два мача за неделя, е шампионът Борусия (Д) с 43 т.