Шампионът на Германия Байерн (Мюнхен) напомни за себе си и разгроми гостуващия тим на Вердер (Бремен) с 5:2.Баварците проспаха първата част и до почивката изоставаха с 1:2. Второто полувреме обаче отборът показа друго лице и обърнаха своя съперник само за 8 минути. Байерн напомни за най-добрите си мачове, а упрекваният за слабата си форма Франк Рибери направи страхотен мач.

В 10-ата минута, бърза атака на Вердер бе завършена по прекрасен начин от Гебре Селасие. Футболистът бе изведен на стрелкова позиция  в наказателното поле от Макиади  и със страхотен удар не остави никакви шансове на Нойер.

Десет минути след това звездата на баварците възобнови равенството. След чудесно подаване от Клаудио Пизаро, французинът напредна и с прецизен удар прати топката в десния ъгъл на вратата, пазена от Волф.

В 34-ата минута баварците направиха страхотна атака. След няколко подавания на границата на наказателното поле, Пизаро се освободи на стрелкова позиция. Нападателят технично прехвърли Волф, но защитник на гостите изчисти топката пред  голлинията.

В следващата атака Вердер поведоха в резултата. Страхотно извеждащо подаване от Франко Ди Санто към Аарон Хънт. Вторият получи топката в наказателното поле, финтира Боатенг и с техничен удар направи резултата 2:1 в полза на бременци.

В края на полувремето, Нойер се опита да покаже техника в собственото си наказателно поле, но за малко да изгуби топката и я изчисти в корнер. След ъгловия удар футболист на Вердер вкара топката в мрежата на домакините, но голът беше отменен.

В 53-ата минута Рибери центрира от корнер, Мюлер отклони топката с глава към Пизаро, който не прости на бившия си клуб и прати топката в мрежата за 2:2.

Три минутки по-късно Байерн поведе в резултата. Франк Рибери буквално скри топката на двама защитници на гостите и подаде към Давид Алаба. Австриецът пусна остро подаване към Клаудио Пизаро, който от 2 метра отбеляза втория си гол в срещата.

Веднага след попадението чудесна възможност се откри пред Хави Мартинес. Испанецът стреля необезпокояван от точката на дузпата, но Волф изби топката в ъглов удар.

Байерн се разигра след почивката и в 60-ата минута поведе с 4:2. Прецизно центриране на Филип Лам кацна на главата на Бастиан Швайнщайгер, който хладнокръвно  я прати във вратата на Вердер.

Малко след това далечен удар на Франк Рибери бе спасен с вещина от Волф, но топката отиде в Томас Мюлер. Германецът се засуети, но намери начин да центрира към Пизаро, който стреля с глава, но встрани от вратата.

Минута след като се появи в игра, Ариен Робен се разписа с едно от марковите си изпълнения. Холандецът  навлезе към центъра от дясното крило и стреля с левия крак ниско по земята, като не остави никакви шансове за Волф.

Рибери можеше да отбележи и втори гол, но ударът му се отби в защитник и премина на сантиметри от страничния стълб на вратата.

В 84-ата минута удар с глава на Томас Мюлер се удари в горната греда на бременци.

След победата Байерн събира 84-и точки, а Вердер слезе до 14-ата позиция с 36 пункта.

Байерн - Вердер 5:2
0:1 Гебре Селасие (10')
1:1 Рибери (20')
1:2 Хънт (36')
2:2 Пизаро (53')
3:2 Пизаро (57')
4:2 Швайнщайгер (61')
5:2 Робен (74')

Байерн: Нойер, Вайзер(46' Лам), Боатенг, Данте(73' Робен), Алаба(76' Контенто), Мартинес, Швайнщайгер, Мюлер, Гьотце, Рибери, Пизаро

Вердер: Волф, Фритц, Прьодл, Калдирола, Гарсия, Гебре Селасие, Юнузович, Баргфреде, Макиади(55' Игньовски) , Ди Санто(71' Елиа), Хънт(83' Кроос)