Байерн (Мюнхен) надделя над единайсеторката на Кьолн в мач от междинния 16-и кръг на Бундеслигата.

Битката на "Алианц Арена" завърши при резултат 1:0. Гола на победата за домакините бе дело на Роберт Левандовски.

Голаджията бе точен след точно час игра.

Снимка 324297

Статистиката остава изцяло на страната на баварците, които спечелиха осем от последните девет срещи срещу този съперник, при голова разлика 23:3.

В предходните 5 мача обаче мюнхенци нямаха нито една победа, като Кьолн е един от неудобните им опоненти в исторически план. Байерн води с 43:23 победи в изиграните 89 срещи, при голова разлика 173:116.

Карл-Хайнц Румениге: Бъдещето на Франк Рибери и Ариен Робен ще стане ясно през пролетта

Шеф в Байерн (Мюнхен): Скоро няма да има яснота около бъдещето на Рибери и Робен

"Серж Гнабри ще се завърне при нас след края на сезона"

Мюнхенци са едва четвъртият най-неудобен противник на Кьолн в Бундеслигата, който пък е единственият германски отбор, срещу който Байерн не е спечелил поне половината си домакински мачове.

Миналата есен гостите измъкнаха 1:1 в Мюнхен и сложиха край на серия от 6 поредни поражения срещу този опонент. Днес останаха на крачка от подобно постижение.

Точка на спора сложи Левандовски, който не пропусна добра възможност да даде преднина на тима си в резултата след точно един час игра.

Това се оказа и единственият гол в мача.

Снимка 328891

Източник: Twitter

Кьолн е последен с едва три точки на сметката си и е далеч зад предпоследния Вердер. За капак миналия кръг "козлите" пропиляха аванс от три гола срещу конкурента в борбата за спасение Фрайбург и допуснаха поражение с 3:4, макар да водеха до 90-ата минута.