Шампионът на Германия Байерн (Мюнхен) завърши наравно 1:1 срещу Хофенхайм у дома, а от това не успя да се възползва Борусия (Дортмунд), който завърши наравно 3:3 срещу Щутгарт като гост. Баварският клуб остана на две точки преднина на върха в таблицата на Бундеслигата.

Бенжамен Павар даде преднина на Байерн в 17-ата минута, но Андрей Крамарич изравни от пряк свободен удар в 71-ата минута на мача.

Борусия (Дортмунд) поведе с 0:2 срещу Щутгарт като гост, но позволи на домакините да изравнят с играч по-малко, а Джовани Рейна даде нов аванс за "жълто-черните" в продълженията. Силаш обаче оформи крайното 3:3 в 97-а минута на този зрелищен двубой.

В другите мачове от кръга - Лайпциг празнува срещу Аугсбург с 3:2, а Кьолн и Майнц завършиха наравно 1:1.