Германският шампион Байерн (Мюнхен) се подигра на Хофенхайм като гост, побеждавайки ги с 6:0. Само до първото полувреме баварците бяха вкарали 4 безответни попадения. Мачът ще се запомни със скандала, който се разигра между феновете на Байерн (Мюнхен) и футболистите на тима. Срещата бе прекъсвана на няколко пъти заради неприлични транспаранти, които бяха вдигнати от привържениците на немския шампион.

Фурията започна още във 2-рата минута. Томас Мюлер центрира към Серж Гнарби, който бе непокрит и успя да стреля към вратата, а вратарят Бауман я добута към собствената си мрежа.

Снимка 469403

Източник: EPA/БГНЕС

В 7-ата минута Йошуа Кимих стигна до отбита топката и с премерен удар от границата на наказателното поле матира стража на домакините за 2:0.

След четвърт час игра, резултатът стана класически. След рикошет топката стигна до Зиркзее, който финтира защитник и вкара третия гол в мача.

Филипе Коутиньо успя също да се разпише в двубоя. Играещият под наем от Барселона вкара в 33-ата минута, след като стреля от наказателното поле, топката рикошира в крак на бранител на Хофе и влетя в мрежата.

Второто полувреме започна по идентичен начин, както първото. Коутиньо се разписа за втори път в този мач, след като Томас Мюлер открадна топката от защитата на домакините и веднага подаде към бразилеца, който реализира без проблем за 5:0.

Снимка 469404

Баварската машина нямаше спирка и в 62-ата минута вкара поредния си гол в мача. Страхотната атака тръгна още от Кимих, който даде дълъг пас към Горецка, а той от своя страна пусна топката към Коутиньо, който тръгна смело напред. Коу подаде към Толисо, който изведе отново Горецка на чиста позиция и за немския национал не бе трудно да вкара 6-ото попадение в актива на Байерн.

В 66-ата минута агитката от Мюнхен издигна плакати срещу боса на Хофе Дитмар Хоп. Това принуди рефера да спре срещата за кратко. Треньорът Флик и неговият асистент отидоха пред сектора с феновете на Байерн и ги призоваха да преустановят акцията си. Ултрасите прибраха обидните транспаранти и мачът беше подновен малко след това. 10-тина минутки по-късно обаче проблемните плакати отново бяха извадени и тогава арбитърът направо прибра футболистите в съблекалните. Шефове на Байерн, треньори и играчи започнаха да се карат със запалянковците, които обаче не им обръщаха внимание. На помощ се притече и новият директор Оливер Кан, но и той не успя да стори нищо.

Снимка 469426

След около 15-минутно прекъсна играта беше подновена, а ултрасите на Байерн бяха предупредени, че при нова провокация срещата окончателно ще бъде спряна.

До края на мача се случи нещо невиждано. Заради провокацията на гостуващата агитка състезателите на двата тима спряха да играят и прекараха известно време в безсмислено подаване на топката, докато изтече редовното време.