Байерн (Мюнхен) победи Борусия (Дортмунд) с 4:0 в дербито от 11-ия кръг на Бундеслигата. Левандовски вкара два гола за успеха, Серж Гнабри също записа името си сред голмайсторите, а Матс Хумелс си отбеляза автогол в края на мача.

Венгер има една седмица, за да даде отговор на Байерн

Шефовете на "баварците" са се свързали със специалиста

В 17-ата минута Бенжамен Павар центрира към Левандовски, който с глава вкара топката във вратата на Бюрки - 1:0.

В 36-ата минута старши треньорът на Борусия Люсиен Фавър извади от игра Джейдън Санчо, като най-вероятно става дума за контузия.

Втората част започна отлично за Байерн. Томас Мюлер напредна отляво и подаде към Левандовски и Гнабри. Полякът не успя да засече, но Гнабри се справи. Ситуацията беше преразгледана от ВАР заради съмнения за засада на Мюлер, но такава нямаше.

В 69-ата минута Пако Алкасер можеше да върне едно попадение за Борусия, но почти на празна врата не успя да засече.

Снимка 452031

Източник: EPA/БГНЕС

76-ата минута Левандовски довърши съперника с още един гол на сметката си - 3:0 за Байерн.

80-ата Матс Хумелс си вкара автогол и резултатът стана кошмарен за "жълто-черните".

БАЙЕРН: Нойер, Павар, Мартинес, Алаба, Дейвис, Кимих, Горетцка, Гнабри, Мюлер, Коман, Левандовски

БОРУСИЯ (Д): Бюрки, Хакими, Аканжи, Хумелс, Шулц, Вайгъл, Витсел, Санчо, Брант, Азар, Гьотце