Шампионът Байерн (Мюнхен) вкара три гола в първите 19 минути и победи с 4:2 Волфсбург в среща от 19-ия кръг, за се върне на върха в класирането на футболното първенство на Германия.

За "баварците" това беше първи успех от началото на 2023 година след три поредни поражения.

Кингсли Коман се разписа на два пъти в 9-ата и в 14-ата минута, а Томас Мюлер вкара с глава за 3:0 в 19-ата.

Якуб Камински върна един гол за Волфсбург в 44-ата, а халфът на Байерн Йозуа Кимих беше изгонен в 54-ата с втори жълт жълт картон.

Прекрасна индивидуална акция на Джамал Мусиала в 73-та направи резултата 4:1 за Байерн, а след това за Волфсбург Матиас Сванберг се разписа в 81-та.

В 84-тата минута домакините отбелязаха и трети гол, но той беше отменен заради нарушение срещу Леон Горецка.

С победата си Байерн прекъсна серията си от три поредни равенства в първенството и се върна на върха в Бундеслигата, с точка пред Унион Берлин. Волфсбург допусна втора поредна загуба и остава на седмо място в класирането.

Вердер (Бремен) победи Щутгарт с 2:0 в мач от Бундеслигата