Байерн постигна лесна победа с 2:0 при гостуването си на Унион (Берлин) в мач от 26-ия кръг на Бундеслигата. Точни за "баварците" пред празните трибуни на "Старото лесничейство" при подновяването на шампионата бяха Роберт Левандовски от дузпа в 40-ата минута и Бенжамен Павар в 80-ата минута.

С този си гол Лева вече има 40 попадения във всички турнири, като е първият футболист с такова постижение от играчите от клубовете от топ 5 първенствата през сезона.

Така Байерн си върна преднината от четири точки на върха пред Борусия (Дортмунд). Тимът на Ханзи Флик събра 58 пункта, докато "железните" останаха с 30точки на 12-о място.

Унион - Байерн 0:2, гол на Павар

Срещата започва в 19:00 часа

Първата възможност за гол бе пред вратата на Байерн, но Нойер отрази удара на Бюлтер. Малко след това шут на Уджа профуча покрай гредата.

Байерн вкара топката в мрежата чрез Томас Мюлер в 17-ата минута, но ВАР не зачете попадението. От повторенията останаха сериозни съмнения, че голът е бил напълно редовен. Горетцка свали топката след центрира от корнер и намери Гнабри. Крилото от своя страна с глава подаде към Мюлер, който вкара, но реферите решиха, че е бил в засада.

Снимка 479791

Източник: Twitter

Гостите излязоха напред чак пет минути преди почивката, когато Левандовски реализира дузпа. Тя беше отсъдена за нарушение на Невен Суботич срещу Горетцка.

В последните секунди на първото полувреме Павар опита удар извън наказателното поле, който премина покрай вратата.

В началото на втората част гостите можеше да стигнат до втори гол. Мюлер с пета намери Горетцка в наказателното поле. Халфът нанесе удар, който мина покрай вратата.

Снимка 479792

В следващите минути "баварците" държаха инициативата, но не създадоха нищо запомнящо се пред Гикевич. В 71-ата минута Мюлер не успя да засече добре центриране на Дейвис.

Пет минути по-късно Гнабри проби през центъра и подаде към Коман. Френското крило с остър пас опита да го намери в наказателното поле, но офанзивният играч не успя да засече топката във вратата.

Снимка 479793

В 80-ата минута Байерн стигна до втори гол. Павар бе изпуснат след центриране от корнер и с глава вкара за 0:2.

В края на срещата Феликс Кроос нанесе силен удар, който Нойер спаси.