Отборът на Байерн (Мюнхен) успя да се класира за четвъртфиналите за Купата на Германия, след като тази вечер победи Херта Берлин с 3:2 след продължения. В редовното време, двата гранда завършиха при равен резултат 2:2.

Резултатът беше открит още в третата минута от домакините, когато Мителщад отправи изключителен и неспасяем удар към вратата на баварците, а топката влетя в мрежата за 1:0.

Само четири минути по-късно обаче, равенството отново бе възобновено. Серж Набри успя да овладее отбита топка в наказателното поле и я насочи към средата на целта, разписвайки се за 1:1.

Снимка 405106

Източник: БГНЕС

В 49-ата минута, баварците поведоха с 2:1, след като Серж Набри отбеляза второто си попадение в срещата, завършвайки многоходова атака на своя отбор по най-добрия начин. Ударът му бе насочен към левия ъгъл, а съперниковият страж нямаше никакъв шанс да спаси.

В 67-ата минута, Херта успя да изравни и да запази шансовете си за продължаване напред в турнира, пращайки мача в продължения. Дави Салке се възползва от много груба грешка в отбраната на Байерн и чукна кълбото за 2:2.

В 98-ата минута, Роберт Левандовски изпрати много хубаво прехвърлящо подаване към Кингсли Коман, който успя да засече топката с глава, отбелязвайки за 3:2, с което бе оформен и крайният резултат.