Байерн (Мюнхен) изкова драматичен успех в германската Бундеслига. Шампионите надвиха като гост Фрайбург с 3:1, като трите точки бяха подсигурени с две попадения след 90-ата минута. По този начин селекцията на Ханзи Флик се изкачи до третото място във временното класиране, оставайки на четири точки от лидерите РБ Лайпциг и Борусия (М"Гладбах).

Двубоят на "Шварцвалд щадион" започна силно за баварците, които стигнаха до попадение в 16-ата минута. Алфонсо Дейвис демонстрира скорост по фланга, а след това пласира отлична топка за Роберт Левандовски, който отблизо вкара за 0:1. Малко преди това пък удар на Томас Мюлер беше срещнал дясната греда.

Борусия (Дортмунд) и РБ (Лайпциг) завършиха наравно 3:3

Кошмарни грешки провалиха Борусия (Д) в зрелище с шест гола с РБ (Лайпциг)

Сблъсъкът завърши 3:3

До почивката преднината на шампионите можеше да бъде удвоена, но с пропуски разочароваха Левандовски и Филипе Коутиньо.

Неприятният сюрприз за тях настъпи след паузата, когато домакините изравниха в 59-ата минута. Хаберер центрира отлично за непокрития Грифо, който с фантастично воле не остави никакъв шанс на Мануел Нойер. Ужасът за гостите можеше да бъде пълен, ако само след още няколко мига Хофлер не стрелял в гредата.

Снимка 458190

Източник: EPA/БГНЕС

Оттук насетне Байерн се настани трайно в половината на Фрайбург, а положенията пред вратата на домакините се редяха едно след друго. В 90-ата минута наставникът Ханзи Флик предприе наглед хазартен ход, пускайки в игра младия Йошуа Сиркзее.

120 секунди по-късно талантът достигна до мечтан миг в своята кариера, след като отбеляза първия си гол за мъжете на Байерн, който освен това имаше и повече от решително значение. Всичко стана, след като той получи хитро подаване от Гнабри и само с едно докосване прати коженото кълбо в мрежата.

Байер (Леверкузен) запазва звездата си поне до края на сезона

Интересът към Кай Хаверц е сериозен

До края за Байерн остана време дори да се разпише още веднъж. Серж Гнабри демонстрира непримиримост и след негов изстрел от границата на наказателното поле, отново той се пребори да осъществи и възникналата възможност за голова добавка и оформяне на крайното 1:3.

ФРАЙБУРГ - БАЙЕРН (МЮНХЕН) 1:3

0:1 Левандовски (16"), 1:1 Грифо (59"), 1:2 Сиркзее (90+2"), 1:3 Гнабри (90+5")