Байерн (Мюнхен) постигна домакинска победа с 4:0 над Хофенхайм. Дни след триумфа с 4:0 като гост на Бенфика в Шампионската лига баварците си гарантираха трите точки още през първото полувреме.

Байерн победи Бенфика с 4:0

Байерн (Мюнхен) отново не показа милост, баварците прегазиха и Бенфика

Баварците направиха разликата в мача между 80-ата и 84-ата минути на мача

Серж Гнабри даде аванс на тима си в 16-та минута. В 30-та Роберт Левандовски отбеляза дежурния си гол - 10 от началото на сезона в Бундеслигата и 54-ти за календарната 2021 година. През втората част се разписаха Ерик Максим Чупо-Мотинг (82) и Кингсли Коман (87).

С този успех Байерн продължава да води в класирането с 22 точки след 9 мача и голова разлика 33:8. Вторият Борусия (Дортмунд) надигра с 3:1 като гост днес Арминия Билефелд и събра актив от 21 точки.

В други мачове от кръга - РБ Лайпциг победи Гройтер Фюрт с 4:1, а Волфсбург загуби като домакин с 0:2 от състава на Фрайбург.