Байерн (Мюнхен) разби Борусия (Дортмунд) с 4:2 в дербито на кръга в Бундеслигата, известно като Der Klassiker.Това бе и официален дебют за новия треньор на баварците Томас Тухел.

Байерн реши двубоя само за десетина минути в дербито за титлата и с три попадения на практика реши мача и то в първата половина на първото полувреме.

Първият гол бе изцяло по вина на вратаря Грегор Кобел. Дайо Упамекано изпрати топката в половината на Дортмунд в 13-ата минута и стражът опита да я спре, но вместо това само я отклони към вратата си за 1:0.

Само пет минути по-късно Матайс де Лихт свали центриране от ъглов удар на далечна греда за непокрития Томас Мюлер, който вкара втория гол. Нападателят се разписа отново след още пет минути игра с нов удар от близко разстояние.

Снимка 612676

Мюлер взе участие и в четвъртия гол за Байерн. В 51-та минута Лерой Сане подаде към дъгата и той прескочи топката, която попадна на пътя на откъсналия се в наказателното поле Кингсли Коман. Той бе точен за 4:0.

Дортмунд върна две попадения до края на мача. Емре Джан бе точен от дузпа в 72-та минута след нарушение на Серж Гнабри, а Дониел Мален оформи крайния резултат в добавеното време.