Байерн (Мюнхен) инкасира първо поражение от началото на сезона. Селекцията на Юлиан Нагелсман изненадващо допусна загуба от Айнтрахт с 1:2. Още по-любопитното е, че баварците владееха контрола над срещата, но в крайна сметка допуснаха пълен обрат. Решаващото попадение на Филип Костич падна седем минути преди края.

Развоят се разви по обичайния за мачове на Байерн начин. Баварците направиха няколко пропуска, за да се стигне до 29-ата минута, при която Леон Горетцка откри резултата.

Борусия (Дортмунд) победи Аугсбург с 2:1 в мач от Бундеслигата

Борусия (Дортмунд) диша във врата на Байерн след труден успех над Аугсбург

Победата не дойде никак лесно

Отбраната на Айнтрахт искаше да изнесе топката през центъра, но набързо падна в жертва на домакинската преса. Томас Мюлер намери с едно докосване Левандовски, а полякът със съвършено докосване изведе Горетцка. Халфът демонстрира класа сам срещу Трап и го матира за 1:0.

Снимка 548936

Източник: EPA/БГНЕС

Изненадващо за мнозина на "Алианц Арена", хиксът бе възстановен почти веднага. Грешка на Дайот Упамекано доведе при корнер. От него Костич центрира перфектно за капитана Хинтерегер, който отблизо с глава направи 1:1.

В 44-ата минута Байерн отново можеше да поведе, но изстрел на Серж Гнабри срещна дясната греда.

След пауза тежките мигове пред вратата на франкфуртци продълиха. В 57-ата Кевин Трап трябваше да осъществява решително спасяване отблизо след насочване с глава на Левандовски.

Снимка 548935

И така след куп пропуски, нелогичното се случи - Айнтрахт достигна до сензационен втори гол, с който гарантира и победата си в този мач. В 83-ата минута Филип Костич получи топката вляво и дълго се чудеше дали да подава, или отправя изстрел. В крайна сметка сърбинът реши да стреля диагонално, това свари Нойер неподготвен и фиксира неочаквания краен резултат 1:2.

От германския Волфсбург са бесни на Георги Кабаков

Беше главно действащо лице в мача им от Шампионската лига

В следващия кръг Байерн има доста трудно гостуване на Леверкузен. Айнтрахт домакинства на закъсалия Херта.