Борусия (Дортмунд) победи Аугсбург с 2:1 като домакин в мач от 7-мия кръг на Бундеслигата.

"Жълто-черните" бяха по-добрият отбор през целия двубой и създадоха куп положения пред вратата на гостите, но въпреки това успехът не дойде никак лесно.

ПСЖ взима Халанд за заместник на Мбапе

Това може да бъде факт, ако французинът премине в Реал (Мадрид)

Домакините успяха да открият резултата в 10-та минута от дузпа. В отсъствието на голямата звезда Холанд, с изпълнението се нагърби защитникът Рафа Герейро и той бе точен. Десет минути преди края на първата част Аугсбург успя да изравни чрез Анди Зечири.

Победата за Борусия бе изкована в 51-а минута, когато Юлиан Бранд достигна до точно подаване и с удар по трева в десния ъгъл прониза вратата на гостите.

Победата изкачи Дортмунд до 2-ро място в класирането, само на точка от шампиона Байерн (Мюнхен), но баварците имат мач по-малко.