Байерн (Мюнхен) надигра Фрайбург с 2:0 в мач от втория кръг на Бундеслигата. Головета за баварците бяха дело на  Хари Кейн и Томас Мюлер, докато Лукас Хьолер пропусна дузпа за Фрайбург. Победата бе първа за Венсан Компани начело на баварците на "Алианц Арена" в Бундеслигата.

На "Алианц Арена" баварците можеха да вкарат в 21-ата минута, но Флориан Мюлер спаси топката при удар на Майкъл Олисе.

В 36-ата минута Кристиан Гюнтер игра с ръка в наказателното поле и след консултация с ВАР, главният съдия отсъди дузпа.

Зад топката застана Хари Кейн, който бе безкомпромисен и вкара за 1:0!

След почивката също нямаше много положения пред двете врати, но в 78-ата минута Томас Мюлер показа гениалност и вкара за 2:0!

Серж Гнабри центрира в наказателното поле, където Томас Мюлер с първото си докосване овладя топката и успя да си освободи място за изстрел, който произведе с левия си крак и прати топката неспасяемо в мрежата на гостите!

30 секунди след края на 4-те минути добавено време съдията Кристиан Дингерт отсъди дузпа за Фрайбург за игра с ръка на Жоао Палиня при удар на Ритсу Доан.

С изпълнението на дузпата се нагърби Лукас Хьолер, който обаче стреля над вратата.

Така Байерн е пълен актив от шест точки след изиграването на първите два кърга от шампионата, докато Фрайбург допусна първа загуба и остава с три точки.

Волфсбург - Байерн (Мюнхен) 2:3 в мач от Бундеслигата