Байер (Леверкузен) победи Волфсбург с 2:0 в първи мач от 11-ия кръг на Бундеслигата.

С този успех домакините се изкачиха на първо място във временното класиране преди изиграването на останалите мачове от кръга.

През първото полувреме двубоят бе равностоен. Двата отбора не успяха да си отбележат гол и резултатът на почивката остана 0:0.

През втората част отбора на домакините се мобилизира и в 57-ата минута резултата бе открит. Точен за Байер бе швейцарският национал Транкило Барнета. Малко след това "аспирините" отбелязаха второ попадение. Автор на втория гол бе Щефан Кислинг в 65-ата минута.

След тази победа тимът от Леверкузен има актив от 24 точки. Отборът на Волфсбург заема осмо място с актив от 16 точки.

Байер (Леверкузен) - Волфсбург 2:0

1:0 Барнета 57'
2:0 Кислинг 65'

Байер (Леверкузен): Адлер, Кастро, Фридрих. Хенрик, Кадлец, Ролфес, Ренато (84 - Швеглер), Видал, Барнета (89 - Хаги), Хелмес, Кислинг (84 - Гекас)

Старши треньор: Бруно Лабадия

Волфсбург: Беналио, Ритер, Мадлунг, Бардзали, Шефер, Жосуе, Дзакардо, Гентнер, Мисимович, Дзеко, Графите (69 - Каюби)

Старши треньор: Феликс Магат

Жълти картони: Дзакардо (Байер)