Байер (Леверкузен) изигра впечатляващ мач и разби с 4:1 като гост РБ (Лайпциг) в мач от 29-ия кръг на Бундеслигата. "Биковете" излязоха напред в резултата чрез Марсел Забитцер, но след това Кай Хаверц, Юлиан Брандт, Панайотис Рецос и Кевин Фоланд донесоха изразителния успех на "аспирините".

Марсел Забитцер даде преднина на домакините в 17-ата минута с удар от малък ъгъл. След гола гостите взеха инициативата и атаките пред вратата на Петер Гулаши започнаха да се редят една след друга.

Едва в последната минута от първото полувреме "аспирините" успяха да изравнят. Леон Бейли намери Кай Хаверц на дъгата на наказателното поле и младокът с воле вкара за 1:1.

В 51-ата минута Юлиан Брандт се възползва от грешка в защитата на "биковете" с направи 1:2. Пет минути по-късно Панайотис Рецос с диагонален удар изненада Гулаши за 1:3.

В 69-ата минута Брандт напредна отляво и върна към точката на дузпата, където дебнеше Кевин Фоланд, който с премерен удар не остави шансове за вратаря за 1:4.

Така Байер (Леверкузен) събра 48 точки и излезе на заветното четвърто място във временното класиране. Лайпциг е с две по-малко на шесто място.

Байер (Леверкузен) победи Борусия (Мьонхенгладбах) с 2:0