Байер (Леверкузен) имаше преднина от два гола срещу Майнц до 89-ата минута, но в крайна сметка срещата завърши 2:2. Двубоят бе от 21-ия кръг на Бундеслигата.

"Аспирините" поведоха в 14-ата минута чрез Лукас Аларио. Аржентинецът получи подаване от Муса Диаби в наказателното поле и преодоля вратаря за 1:0.

До края на първата част Аларио, Диаби, Леон Бейли и Керем Демирбай не успяха да удвоят.

В 84-ата минута Байер удвои. Демарай Грей намери Патрик Шик, който с прецизен завършващ удар вкара за 2:0.

Пет минути след това Муса Ниакате намери Роберт-Неста Глатцел в наказателното поле, който с удар в десния ъгъл намали.

Във втората минута на добавеното време Майнц стигна до изравнителен гол. Кевин Щьогер овладя топката в наказателното поле и шутира силно за 2:2.

Поредна грешна стъпка за Борусия (Дортмунд), "жълто-черните" се провалиха и срещу Хофенхайм

Срещата завърши 2:2