Байерн продължава да гази в Бундеслигата. Този път играчите на Юп Хайнкес взеха без проблеми скалпа на Хановер. Мюнхенци надиграха своя противник с гръмкото 5:0.

Голеадата откри баскът Хави Мартинес още в 3-та минута.

На практика интригата в двубоя свърши още в 24-ата мин, когато Тони Кроос се възползва от подаване на  Филип Лам и удвои аванса на домакините.

До края на полувремето Франк Рибери направи положението на Хановер още по-тежко с трети гол.

След почивката темпото закономерно спадна, а баварците определено се забавляваха със своя противник. Дане покачи на 4:0 след като засече с глава центриране на Кроос от фаул.

Марио Гонес също не пропусна да вкара дежурния си гол, малко след като се появи като резерва.

Благодарение на успеха, Байерн увеличи аванса си пред втория в класирането. След 13-ия кръг мюнхенци вече са с 9 точки аванс пред Дортмунд и 10 пред Шалке.

БАЙЕРН - ХАНОВЕР 5:0

1:0 Мартинес (3')

2:0 Кроос (25')

3:0 Рибери (37')

4:0 Данте (63')

5:0 Гомес (67')

Байерн: Нойер, Алаба, Бадщубер, Данте, Лам, Швайнщайгер, Мартинес, Рибери, Мюлер, Кроос, Манджукич;

Хановер: Цийлер, Рауш, Хаджи, Егиман, Черундоло, Хушти, Пинто, Шмидебах, Щиндл, Диуф, Собиех.