Байерн спечели дербито срещу Шалке. Баварците се налижиха с 2:0 като гост на "Фелтинс Арена" в битка от 2-ия кръг на Бундеслигата.

Така грандът от Мюнхен затвърди доминацията си над "миньорите". В последните шест мача между двата тима, Байерн е побеждавал е пет.

Срещата започна с натиск на Байерн. В средата на полувремето Томас Мюлер получи по фланга и центрира в пеналта, където Роберт Левандовски отправи шут от движение, но топката мина покрай лявата греда.

Малко след това срещата временно беше прекъсната, защото главният съдия Мануел Грефе се контузи и трябваше да получи медицинска помощ.

В 38-ата минута Коноплянка стреля, но Нойер изби. Клаас-Ян Хунтелаар опита добавка, но Алаба се намеси.

През втората част баварците вдигнаха оборотите. Попадение обаче падна чак в 81-ата минута. Тогава Левандовски реализира четвъртия си си гол този сезон. Нападателят получи от Хави Мартинес и излезе сам срещу Ферман и стреля за 0:1.

Във втората минута на добавеното време Байерн удвои. Левандовски асистира на Кимих, който се разписа с прецизен диагонален изстрел. Това бе първият гол на младока в Бундеслигата.