Айнтрахт (Франкфурт) допусна четвърта поредна загуба и сериозно компрометира шансовете си за участие в Шампионската лига през следващия сезон. Айнтрахт претърпя поражение на своя „Комерцбанк Арена" от Фрайбург с 1:2.

Домакините започнаха по-добре и Бранимир Хргота откри резултата в 11-та минута, след като успя да прехвърли вратаря на гостите Александер Шволов.

Попадението съживи играчите на Фрайбург, които разиграваха по-добре топката и бяха по-агресивни. Николас Хьофер изведе Флориан Нидерлехнер сам срещу вратаря, който запази хладнокръвие и изравни в 25-та минута

Малко по-късно домакините помислиха, че са повели отново, но голът отбелязан от Ребич след корнер беше отменен за нарушение на Мият Гасинович срещу вратаря Шволов.

Снимка 281823

Гостите поведоха в 59-та минута с втори гол на Нидерлехнер, който прехвърли Лукаш Храдецки след подаване на Виченцо Грифо. Играчите на Франкфурт и публиката останаха много недоволни, защото смятаха, че голмайсторът е бил в положение на засада.

Наставникът на Айнтрахт Нико Ковач вкара в игра Баркок, Тарашай и Мейер с идеята да тръгне тотално напред. Играчите на Фрайбург се защитаваха добре и когато можеха бавеха играта и провокираха своите съперници.

В последните секунди Шволов спаси чисто положение, когато играч на домакините не можа да прокара топката покрай него.

След този мач Айнтрахт е на шесто място с 35 точки, а Фрайбурд е на осмо с 33 точки.