Отборът на Айнтрахт (Франкфурт) спази традицията да играе изключително силно при гостуванията си на Херта в Берлин. Тази вечер селекцията на Адолф Хютнер триумфира с 3:1 в германската столица, в двубой от втория кръг на Бундеслигата.

"Орлите" имаха проблеми още в самото начало на срещата, когато Филип Костич се контузи и на негово място принудително трябваше да влиза Щефан Цубер.

Байер (Леверкузен) взе защитник от Атлетико

Сантиаго Ариас ще играе под наем при "дюшекчиите"

В 30-ата минута обаче Айнтрахт вече имаше предимство. Главният съдия Бастиан Данкер отсъди дузпа, която беше точно реализирана от Андре Силва. До паузата имаше време и за колегата му в атака Бас Дост, който след асистенция на Камада удвои.

Снимка 497850

Източник: EPA/БГНЕС

Наставникът на Херта - Бруно Лабадия направи три офанзивни рокади още на почивката, но и това не предотврати неизбежното. В 71-ата минута Себастиан Рода покачи до 0:3, с което разочарова лимитирания брой фенове на "Старата дама".

Все пак "синьо-белите" стигнаха до почетно попадение, макар и то да не бе реализирано от техен футболист. В 78-ата Хинтерегер имаше малшанса да намери собствената си мрежа, но това по никакъв начин не успя да отнеме от блясъка на първата победа за неговия тим през сезона.

В Германия са много близо сме до ново разкритие около аферата на Мондиал 2006

"Ние продължаваме да призоваваме всички, които могат да допринесат с нещо за изясняването на ситуацията, да участват"

В следващия кръг на Херта предстои много тежко гостуване на доминанта Байерн. Айнтрахт приема у дома Хофенхайм.

ХЕРТА - АЙНТРАХТ 1:3

0:1 Силва -дузпа (30"), 0:2 Дост (37"), 0:3 Роде (71"), 1:3 Хинтерегер -автогол (78")

СТАДИОН: "Олимпиащадион", Берлин

СЪДИЯ: Бастиан Данкет

ХЕРТА: Шоволов, Мителщад, Торунарига, Боята, Пекарик, Щарк, Тусар, Дарида, Куня, Пьонтек, Лукебакио (резерви: Ярещин, Кордоба, Клунтер, Майер, Нганкам, ПЛатенхард, Редан, Рекик, Зефюик)

АЙНТРАХТ: Трап, Абрахам, Хасебе, Хитерегер, Туре, Роде, Илсанкер, Костич, Камада, Силва, Дост (резерви: Роньоу, Аке, Баркок, Чандлър, Да Коста, Кор, Тура, Соу, Зубер)